تبلیغات
دانشجوی زیست شناسی

دانشجوی زیست شناسی

نویسنده : احمد فتحی نژاد دوشنبه 1391/06/6, 18:00

ساکت ترین مکان جهان تنها 45 دقیقه قابل تحمل است!

 

سكوت همیشه با ارزش تصور شده اما اتاقی در آمریكا وجود دارد كه به دلیل سكوت بسیار بالای آن تنها برای زمان كوتاهی قابل تحمل است. طولانی‌ترین زمانی كه انسان می‌تواند در «اتاق بدون پژواك» كتابخانه اورفیلد در جنوب مینیاپولیس دوام بیاورد، تنها 45 دقیقه است.


 

  این اتاق تا 99.99 درصد جاذب صدا بوده و ركورد گینس را برای ساكت‌ترین مكان جهان در اختیار دارد، اما اقامت طولانی در آن در برخی موارد فرد را دچار اوهام می‌كند.

  این اتاق خاصیت فوق سكوت خود را از طریق مثلثهای صوتی پشم شیشه، دیوارهای دو طرفه عایق‌دار فلزی و سیمان بدست آورده است.

به گفته سازندگان، در زمان حضور در این اتاق بدون پژواك، به قدری سكوت وجود دارد كه گوش‌ها با آن سازگار شده و می‌توان صداهایی مانند ضربان قلب و حتی شش‌ها و معده را شنید.

  جهت‌یابی در این اتاق تاریك ناممكن بوده، از این رو باید در آن روی یك صندلی نشست.

  این اتاق توسط شركت‌های بسیاری در آمریكا مانند ناسا كاربرد داشته كه از آن برای آزمایش فضانوردان استفاده می‌كنند. در این آزمایشات فرد درون محفظه پر از آب معلق مانده تا مدت زمان سلامت ذهنی آنها قبل از دچار توهم و خیال شدن سنجیده شود.

همچنین سازندگان محصولات برای سنجش صدای محصولات خود و همچنین تعیین كیفیت صوتی از این اتاق بهره می‌برند. برای مثال شركت موتورسازی هارلی دیویدسون از این اتاق برای كم صدا كردن موتورهای خود استفاه می‌كند.


دسته بندی : مطالب جالب , فیزیولوژی جانوری(3) ,
برچسب ها : ساکت ترین مکان دنیا , اتاق بدون پژواك , كتابخانه اورفیلد ,موضوعات

لینکدونی

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :