تبلیغات
دانشجوی زیست شناسی

دانشجوی زیست شناسی

نویسنده : احمد فتحی نژاد دوشنبه 1391/06/13, 15:08

مغز آلبرت انیشتین همواره یکی از موضوعهای جالب برای تحقیق و مطالعه ی دانشمندان بوده است؛ زیرا وی یکی از سرشناسترین نابغه های قرن بیستم شناخته میشود.۷
ساعت پس از مرگ آلبرت در ۱۹۵۵، مغز آلبرت بدون اجازه از خانواده اش توسط Thomas Stoltz  Harvey بیرون آورده شد."هاروی" مغز آلبرت را به خانه اش برد و آنرا داخل یک ظرف شیشه یی نگهداری کرد. هر چند او بعد به دلیل انجام این کار از محل کارش که مخصوص تشریح اجساد بود اخراج شد.

 

چند سال بعد، "هاروی" از Hans پسر بزرگ آلبرت برای مطالعه و بررسی مغز پدرش اجازه گرفت و تکه‌هایی از مغز آلبرت را برای دانشمندان مختلف در سرتاسر دنیا فرستاد. یکی از این دانشمندان به نام Marian Diamond بود که در دانشگاه UC Berkeley بود. او با مطالعه ی قسمتی از مغز آلبرت، متوجه شد که در مغز او در مقایسه با یک شخص معمولی، به گونه ی قابل توجهی حجره های گلیال- که مسوول ترکیب و مرتب کردن اطلاعات هست- وجود دارد.

 

در مطالعه ی دیگر پروفسور ساندرا ویتسون فهمید که مغز آلبرت دارای کمبود یک چین خاصی از مغزش است که شکاف Sylvian نامیده می‌شود. ویتلسون مشاهده کرد که این استخوانبندی غیرمعمول به اعصابها در مغز آلبرت اجازه می‌دهد که بهتر با دیگران رابطه برقرار کند.

 

نتایج مطالعه ی دیگری نشان می‌داد که در مغز آلبرت بزرگی آویختگی جداری زیرین که اغلب درگیر توانایی‌های ریاضیات هست، بیشتر از انسانهای معمولی بود.


دسته بندی : زیست جانوری , مطالب جالب , فیزیولوژی جانوری(3) ,
برچسب ها : مغز آلبرت انیشتین , تشریح مغز ,موضوعات

لینکدونی

کلمات کلیدی

Cardiac orifice پانکراس زبان استروژن بیماری‌های ژنتیکی گاز فسژن Medulla oblongata بصل النخاع گیاهان مقاوم به حشرات و آفات ژنوم انسان بلندترین درخت روی زمین Brain زنبور عسل اطلاعیه سازمان سنجش اموزش کشور درباره انتشار کارنامه نتایج اولیه ساخت DNA کودک پیش از متولد شدن باکتریوفاژ جوشكاری به روش نقطه جوش Cerebellum مخچه کروزن کشف نوع جدید سیستم ایمنی کاربرد بیوتکنولوژی در تولید گیاهان مقاوم به حشرات و آفات تشخیص انواع بیماری‌ها در نوزاد پیش از متولد شدن هایپریون Hypothalamus هیپوتالاموس قارچ بیماری های مقاربتی کاربردهای سلول بنیادی بیوتکنولوژی ولادت امام زمان(عج) مغز باکتری و ویروس آلودگی هوا ایدز قرار گرفتن در معرض نورهای مصنوعی Spinal cord نخاع Pancreas Appendix مخاط دیابت تقطیر نفت سفید ساخت DNA کاربرد نقطه ذوب درصنعت اپاندیس تقطیر پاپیلومای انسانی Pituitary gland غده هیپوفیز گلبول های سفید هورمون ملاتونین کیفیت خواب نمونه خون مادر و بزاق پدر سیستم گوارش Digestive system

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :