تبلیغات
دانشجوی زیست شناسی

دانشجوی زیست شناسی

نویسنده : احمد فتحی نژاد جمعه 1391/10/1, 08:00
داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند.

برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:

ساعت 9 تا 11 شب: زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود. در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.

ساعت 11 تا 1 شب: عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.

ساعت 1 تا 3 نیمه شب: عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

ساعت 3 تا 5 صبح: عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد.. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.

ساعت 5 تا 7 صبح: این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.

ساعت 7 تا 9 صبح: جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید. افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت 6 و 30 دقیقه میل کنند.

کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند، بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها، ساعت 7 و 30 دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت 9 تا 10 صبح صبحانه بخورند.

دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند.

از نصفه های شب تا ساعت 4 صبح، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد.

در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات، با خستگی به سر کار می روند، چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.پس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید.

به نقل از تبیان -  مریم سجاد پور(متخصص تغذیه)دسته بندی : خبر , مقالات علمی , فیزیولوژی جانوری(3) ,
برچسب ها : تاثیر ساعات مختلف خواب شب در سلامتی , خواب شب , ساعات خواب ,موضوعات

لینکدونی

کلمات کلیدی

تقطیر نفت سفید بیماری های مقاربتی ژنوم انسان Pituitary gland غده هیپوفیز دیابت اپاندیس کیفیت خواب Hypothalamus هیپوتالاموس ساخت DNA کاربرد بیوتکنولوژی در تولید گیاهان مقاوم به حشرات و آفات ساخت DNA کودک پیش از متولد شدن گیاهان مقاوم به حشرات و آفات بیماری‌های ژنتیکی هایپریون کشف نوع جدید سیستم ایمنی بلندترین درخت روی زمین ولادت امام زمان(عج) مخاط Medulla oblongata بصل النخاع Spinal cord نخاع هورمون ملاتونین کروزن باکتری و ویروس تشخیص انواع بیماری‌ها در نوزاد پیش از متولد شدن نمونه خون مادر و بزاق پدر Appendix Brain استروژن اطلاعیه سازمان سنجش اموزش کشور درباره انتشار کارنامه نتایج اولیه تقطیر گاز فسژن زبان پانکراس کاربردهای سلول بنیادی زنبور عسل بیوتکنولوژی مغز قرار گرفتن در معرض نورهای مصنوعی جوشكاری به روش نقطه جوش Pancreas Cerebellum مخچه گلبول های سفید ایدز سیستم گوارش Digestive system باکتریوفاژ پاپیلومای انسانی کاربرد نقطه ذوب درصنعت آلودگی هوا قارچ Cardiac orifice

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :