تبلیغات
دانشجوی زیست شناسی

دانشجوی زیست شناسی

نویسنده : احمد فتحی نژاد جمعه 1391/10/15, 22:58

نوزادانی که تنها چند ساعت از تولدشان می‌گذرد، می‌توانند بین زبان مادری خود و زبان‌های خارجی، تمایز قایل شوند و نشان بدهند که این تفاوت را تشخیص داده‌اند. ظاهرا از 10 هفته قبل از تولد، ‌یادگیری زبان شروع می‌شود.
به گزارش پاپ‌ساینس، محققین در مطالعه تازه خود، 40 نوزاد را شرکت داده‌اند که بین 7 تا 75 ساعت از تولد آن‌ها می‌گذشته است. نوزادان،‌ در دو گروه در تاکوما واقع در واشنگتن آمریکا و استکهلم سوئد متولد شده بودند. گروه محققین از یک روش عجیب و غریب برای سنجش واکنش نوزادان استفاده کرده‌ است: پستانک ویژه‌ای که به یک رایانه متصل است و میزان و نحوه مکیدن پستانک توسط نوزاد را اندازه می‌گیرد.


در ابتدا، محققین هر دو دسته نوزادان آمریکایی و سوئدی را به دو گروه تقسیم کردند. سپس پستانک‌هایی را در اختیار هر دو گروه قرار دادند که به رایانه متصل شده بود. بعد، برای گروه‌ها، صدای حروف صدادار را پخش کردند. نیمی از نوزادان، ‌حروف صداداری را می‌شنیدند که در زبان مادری خودشان به کار می‌رود و نیم دیگر، حروف صدادار مربوط به یک زبان بیگانه را می‌شنیدند.


نتیجه بسیار جالب بود. نوزادان به طور ثابت، هنگام شنیدن حروف صدادار مربوط به زبانی غیر از زبان مادری خود،‌ سریع‌تر پستانک را می‌مکیدند. به گفته محققین، این رفتاری است که نشان می‌دهد آن‌ها از همان ساعت‌های اولیه بعد از تولد برای فراگرفتن چیزهای تازه آماده هستند.


صداهای مربوط به حروف صدادار در زبان، در واقع بلندترین بخش‌های صحبت کردن هستند و در نتیجه چنان‌ که محققین می‌گویند، احتمال بیشتری دارد که در طول دوران جنینی، از درون رحم شنیده شوند، مثلا وقتی که مادر در حال صحبت کردن است. تا به حال مطالعات دیگری از روش‌های مشابه برای بررسی این که آیا نوزاد عبارت‌های خاص یا موسیقی را تشخیص می‌دهد یا نه استفاه کرده‌‌اند، اما تشخیص حروف صدادار، خیلی پایه‌ای‌تر است، چون نمی‌توان تنها از روی ریتم یا لحن بیان شدنشان، آن‌ها را تشخیص داد، ‌امکانی که در مورد عبارت‌ها یا موسیقی وجود دارد.
به گفته محققین، جنین طی 10 هفته آخر بارداری، شروع به دریافت این صداها و مهارت‌های زبانی پایه می‌کند.
دسته بندی : خبر , مقالات علمی , جنین شناسی , تصاویر ,
برچسب ها : یادگیری زبان , زبان مادری , زبان بیگانه , 10 هفته قبل از تولد , مهارت‌های زبانی ,
دنبالک ها : منبع ,موضوعات

لینکدونی

کلمات کلیدی

مخاط قارچ بیماری های مقاربتی اپاندیس تشخیص انواع بیماری‌ها در نوزاد پیش از متولد شدن پانکراس مغز کاربرد نقطه ذوب درصنعت Cardiac orifice زنبور عسل بیوتکنولوژی گاز فسژن کشف نوع جدید سیستم ایمنی کاربرد بیوتکنولوژی در تولید گیاهان مقاوم به حشرات و آفات ولادت امام زمان(عج) کروزن Pancreas Pituitary gland غده هیپوفیز استروژن باکتریوفاژ بیماری‌های ژنتیکی آلودگی هوا قرار گرفتن در معرض نورهای مصنوعی اطلاعیه سازمان سنجش اموزش کشور درباره انتشار کارنامه نتایج اولیه Medulla oblongata بصل النخاع ساخت DNA کاربردهای سلول بنیادی بلندترین درخت روی زمین ساخت DNA کودک پیش از متولد شدن Hypothalamus هیپوتالاموس هایپریون گلبول های سفید دیابت جوشكاری به روش نقطه جوش زبان تقطیر سیستم گوارش Digestive system هورمون ملاتونین Brain پاپیلومای انسانی ژنوم انسان Appendix تقطیر نفت سفید نمونه خون مادر و بزاق پدر باکتری و ویروس گیاهان مقاوم به حشرات و آفات کیفیت خواب Spinal cord نخاع ایدز Cerebellum مخچه

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :