تبلیغات
دانشجوی زیست شناسی

دانشجوی زیست شناسی

نویسنده : احمد فتحی نژاد پنجشنبه 1391/01/17, 17:09

صاریغ ویرجینیا یک جانور کیسه دار است.تعداد زیادی از جانوران کیسه دار در استرالیا زندگی می کنند،اما صاریغ ویرجینیا تنها جانور کیسه دار آمریکای شمالی است.

صاریغ

اندازه ی این حیوان به اندازه ی یک گربه ی خانگی است و بدنش پوشیده از خز سفید و خاکستری است.وزن یک صاریغ بالغ حدود 2 تا 6 کیلوگرم است.این حیوان تنها زندگی می کند و فعالیت زیادی در شب دارد.آن ها اغلب به راحتی از درختان بالا می روند.

 

شما می توانید صاریغ ها را در ایالت متحده ی شرقی نیز بیابید.آن ها بیشتر تمایل دارند در جنگل ها،مناطق پر از بوته و خاشاک و کشتزارها زندگی کنند.

 

صاریغ ها می توانند از هر چیزی تغذیه کنند.حشرات،پرندگان،پستانداران کوچک،توت ها و دیگر میوه ها غذای خوبی برای آن ها به حساب می آید.خرمالو،سیب و غله غذای مورد علاقه ی آن ها است.

 

اندازه ی نوزاد صاریغ کوچکتر از یک سکه ده سنتی است.این نوزادها به کمک پاهای جلویی خود وارد کیسه های کوچک مادران خود می شوند و حدود دو ماه در آن جا می مانند.

 

صاریغ ها به خواب زمستانی فرو نمی روند،اما در هوای بسیار سرد به حفره های موجود در درختان پناه می برند و برای چند روز از آن خارج نمی شوند.

صاریغ

 

 

صاریغ ها و دیگر جانوران کیسه دار پستاندارانی هستند که معمولاً کیسه ای روی شکم خود دارند و نوزادانشان بعد از تولد مدتی را در این کیسه به سر می برند.تعداد زیادی از جانوران کیسه دار در استرالیا زندگی می کنند و بیش از 70 گونه صاریغ در آمریکا وجود دارند.


دسته بندی : زیست جانوری ,
برچسب ها : صاریغ ویرجینیا ,موضوعات

لینکدونی

کلمات کلیدی

گیاهان مقاوم به حشرات و آفات جوشكاری به روش نقطه جوش زبان Cerebellum مخچه مغز اطلاعیه سازمان سنجش اموزش کشور درباره انتشار کارنامه نتایج اولیه نمونه خون مادر و بزاق پدر ساخت DNA بیماری های مقاربتی گلبول های سفید تقطیر مخاط باکتری و ویروس استروژن باکتریوفاژ Appendix ولادت امام زمان(عج) ایدز پاپیلومای انسانی کاربرد بیوتکنولوژی در تولید گیاهان مقاوم به حشرات و آفات تقطیر نفت سفید کیفیت خواب زنبور عسل تشخیص انواع بیماری‌ها در نوزاد پیش از متولد شدن کاربردهای سلول بنیادی گاز فسژن ژنوم انسان بیوتکنولوژی Spinal cord نخاع Pancreas کاربرد نقطه ذوب درصنعت پانکراس هایپریون آلودگی هوا بلندترین درخت روی زمین بیماری‌های ژنتیکی قارچ Cardiac orifice Hypothalamus هیپوتالاموس کشف نوع جدید سیستم ایمنی قرار گرفتن در معرض نورهای مصنوعی هورمون ملاتونین Brain ساخت DNA کودک پیش از متولد شدن Medulla oblongata بصل النخاع اپاندیس دیابت کروزن Pituitary gland غده هیپوفیز سیستم گوارش Digestive system

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :