تبلیغات
دانشجوی زیست شناسی

دانشجوی زیست شناسی

نویسنده : احمد فتحی نژاد پنجشنبه 1391/01/17, 16:09

صاریغ ویرجینیا یک جانور کیسه دار است.تعداد زیادی از جانوران کیسه دار در استرالیا زندگی می کنند،اما صاریغ ویرجینیا تنها جانور کیسه دار آمریکای شمالی است.

صاریغ

اندازه ی این حیوان به اندازه ی یک گربه ی خانگی است و بدنش پوشیده از خز سفید و خاکستری است.وزن یک صاریغ بالغ حدود 2 تا 6 کیلوگرم است.این حیوان تنها زندگی می کند و فعالیت زیادی در شب دارد.آن ها اغلب به راحتی از درختان بالا می روند.

 

شما می توانید صاریغ ها را در ایالت متحده ی شرقی نیز بیابید.آن ها بیشتر تمایل دارند در جنگل ها،مناطق پر از بوته و خاشاک و کشتزارها زندگی کنند.

 

صاریغ ها می توانند از هر چیزی تغذیه کنند.حشرات،پرندگان،پستانداران کوچک،توت ها و دیگر میوه ها غذای خوبی برای آن ها به حساب می آید.خرمالو،سیب و غله غذای مورد علاقه ی آن ها است.

 

اندازه ی نوزاد صاریغ کوچکتر از یک سکه ده سنتی است.این نوزادها به کمک پاهای جلویی خود وارد کیسه های کوچک مادران خود می شوند و حدود دو ماه در آن جا می مانند.

 

صاریغ ها به خواب زمستانی فرو نمی روند،اما در هوای بسیار سرد به حفره های موجود در درختان پناه می برند و برای چند روز از آن خارج نمی شوند.

صاریغ

 

 

صاریغ ها و دیگر جانوران کیسه دار پستاندارانی هستند که معمولاً کیسه ای روی شکم خود دارند و نوزادانشان بعد از تولد مدتی را در این کیسه به سر می برند.تعداد زیادی از جانوران کیسه دار در استرالیا زندگی می کنند و بیش از 70 گونه صاریغ در آمریکا وجود دارند.


دسته بندی : زیست جانوری ,
برچسب ها : صاریغ ویرجینیا ,موضوعات

لینکدونی

کلمات کلیدی

جوشكاری به روش نقطه جوش گلبول های سفید مغز Hypothalamus هیپوتالاموس باکتری و ویروس بیوتکنولوژی Cardiac orifice کاربرد نقطه ذوب درصنعت آلودگی هوا بیماری های مقاربتی دیابت تشخیص انواع بیماری‌ها در نوزاد پیش از متولد شدن Cerebellum مخچه قرار گرفتن در معرض نورهای مصنوعی زبان Appendix بلندترین درخت روی زمین ساخت DNA کودک پیش از متولد شدن زنبور عسل تقطیر نفت سفید پاپیلومای انسانی اطلاعیه سازمان سنجش اموزش کشور درباره انتشار کارنامه نتایج اولیه سیستم گوارش Digestive system استروژن باکتریوفاژ گاز فسژن ولادت امام زمان(عج) Brain ژنوم انسان ساخت DNA بیماری‌های ژنتیکی کاربردهای سلول بنیادی قارچ Medulla oblongata بصل النخاع Spinal cord نخاع نمونه خون مادر و بزاق پدر مخاط اپاندیس کاربرد بیوتکنولوژی در تولید گیاهان مقاوم به حشرات و آفات گیاهان مقاوم به حشرات و آفات کروزن کیفیت خواب هایپریون هورمون ملاتونین Pituitary gland غده هیپوفیز تقطیر پانکراس Pancreas ایدز کشف نوع جدید سیستم ایمنی

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :